Partneri

Ziņas


Studentu basketbola līga izsaka visdziļāko līdzjūtību vienmēr aktīvā un atsaucīgā RTU Sporta kluba vadītāja Riharda Jasūna tuviniekiem, kolēģiem, RTU Sporta klubam, RTU komandai  un visam RTU kolektīvam viņu uz mūžu zaudējot.

Paldies visiem, kuri varēja atrast laiku un piedalīties SEB SBL 6.sezonas noslēguma pasākumā boulingā Spāre!

Arī šoreiz neiztikām bez sportiskās intrigas un visu klātesošo basketbolistu boulinga turnīrā veiksmīgākie un precīzākie izrādījās:

139 punkti un 3.vieta – Sandijs Baškevics – SBL;

163 punkti un 2.vieta – Artūrs Strēlnieks – LU;

168 punkti un 1.vieta – ANDRIS AKMENTIŅŠ – ViA!

 

Lai visiem jauka vasara un uz tikšanos nākamajā sezonā!!!

17.jūnijā, otrdien, no plkst. 16:00 - 19:00 Boulinga kluba "Spāre", Spāres ielā 3, Rīgā, tiksimies aizvadītās sezonas noslēguma pasākumā, kur brīvā atmosfērā uzspēlēsim boulingu, noskaidrojot labāko boulingotāju, apbalvosim labākos šīs sezonas basketbolistus dažādos statistikas rādītājos un vienkārši labi pavadīsim laiku!

Mēs ceram sagaidīt 2-3 pārstāvjus no katras komandas. Lūdzam līdz pirmdienas, 16.jūnija, pusdienas laikam paziņot pa e-pastu sandijs@sbl.lv , cik un kuri studenti varēs ierasties.

Latvijas Universitātes komanda finālā pārspēja Rīgas Tehnisko universitāti un izcīnīja čempiona titulu. Spraiga cīņa risinājās par 3. vietu starp LSPA un BAT komandām. Pašā galotnē LSPA spēja noturēt uzvaru, izcīnot 3. vietu. SEB SBL pirmo 4 vietu sadalījums:

 • LU
 • RTU
 • LSPA
 • BAT

Izslēgšanas spēļu vērtīgākā spēlētāja titulu ieguva LU basketbolists Edijs Šlesers. Viņa komanas biedrs Artūrs Strēlnieks ieguva regulārās sezonas vērtīgākā spēlētāja titulu.

Pasākuma foto skatiet šeit.

LU tikai ar lielām pūlēm spēja uzvarēt LSPA.
Pēc 1. ceturdaļas LU bija vadībā ar 16 punktiem. 2. un 3. ceturtdaļā viss apgriezās kājām gaisā. LSPA pielietojot ciešu segšanu gan savā, gan pretinieka laukuma pusē samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Izšķirošie notikumi risinājās 4. ceturtdaļā, kur nedaudz veiksmīgāk nospēlēja LU, iekļūdami SEB SBL finālā.


Otrajā pārī BAT - RTU visu spēles laiku nevienai no komandām neizdevās iegūt nozīmīgu pārsvaru, kas garantētu mierīgu spēles galotni un iekļūšanu finālā. Spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 62:62.
Ar lielāku pārliecību pagarinājumu uzsāka RTU. Pārliecība deva arī reultātu RTU pagarinājumā uzvar BAT 14:7 un visu spēli ar 76:69, iekļūstot finālā.

Šo spēļu foto skatiet šeit.

Izšķirošie notikumi ir klāt!!! 26.un 27.aprīlī Daugavas sporta namā, Kr.Barona ielā 107, šīs sezonas labākās 4 augstākās mācību iestādes noskaidros, kura tad ir vislabākā šogad. Sestdien:

 • plkst. 14:30 - LU-LSPA
 • plkst. 16:30 - BAT-RTU

Svētdien:

 • plkst.12:00 - 3-punktu metienu konkurss
 • plkst.13:00 - spēle par 3.vietu
 • plkst. 15:00 - fināls
SEB SBL ¼ finālā pārsteigumi nenotika – visas „A” divīzijas komandas 2 spēļu summā uzvarēja un iekļuva „4 finālā”.
 • LU (A1) – RSU (B4) 206:146 (101-70 un 105:76)
 • BAT (A2) – REA (B3) 185:151 (88:72 un 97:79)
 • RTU (A3) – ViA (B2) 180:166 (77:84 un 103:82)
 • LSPA (A4) – LLU (B1) 138:119 (61:50 un 77:69)

Šodien taps zināms, vai pašreizējie cempioni BAT studenti arī iekļūs Final 4 vai mēs piedzīvosim sensāciju REA studentu izpildījumā, viesos uzvarot ar vairāk kā 16 punktu pārsvaru.

Vakardienas spēlē starp RTU-ViA sensācija izpalika - RTU izdevās atspēlēt 7 punktu deficītu un izvirzīties samērā drošā vadībā jau 2.ceturtdaļā. Vidzemniekiem nepalīdzēja pat lielais un skaļais fanu atbalsts, kuri centās uzmundrināt savus kolēģus visu spēles laiku.

Pēc BAT iesniegtās ārstu zīmes par J.Ivanova veselības problēmām no 2008.gada 6.februāra līdz 19.martam, kas viņam liedza iespēju piedalīties 7 SEB SBL spēlēs BAT komandas sastāvā, 40% spēļu limits tiek aprēķināts no 15 spēlēm.
Jau šodien sākas un līdz ceturtdienai turpināsies SEB SBL 1/4 fināla atbildes spēles, pēc kurām mēs uzzināsim tās 4, kuras šogad piedalīsies Final 4. Pēc pirmās spēles 3 pāros "A" divīzijas komandas ir priekšā ar vairak kā 10 punktiem, savukārt ceturtajā "B" divīzijas komanda izmantoja sava laukuma priekšrocības.

Paldies visiem, kuri atrada laiku, lai aizpildītu flaierus un iesniegtu tos SBL sekretariātam. Kopā tika saņemti 708 flaieri, bet 6 aktīvākie fani dosies uz SEB BBL Final 4, kas norisināsies Šauļos.

Aktīvākie fani, pēc saņemtajiem flaieriem, ir šie:

Vieta

Vārds, Uzvārds

No kurienes

Skaits

1

Vita Vītola

VeA

16

2

Agnese Krūmiņa

SMS

12

3

Dita Krecere

RTU

12

4

Māris Lindenbaums

LSPA

11

5

Gints Ozoliņš

LSPA

10

6

Gunta Vabule

ViA

10

SEB bankas pārstāvji sazināsies ar jums personīgi, lai tālāk kārtotu visus jautājumus par SEB BBL Final 4 apmeklējumu.

Dienā, kad pasaules spēcīgākajā studentu basketbola turnīrā - NCAA - notiek izšķirošā spēle, mūsu studentu basketbola līgā sākas play-off. SEB SBL 1/4 finālā uzvarētājs tiek noteikts divu spēļu summā.

Atgādinām, ka, lai varētu piedalīties SEB SBL izslēgšanas spēlēs, spēlētājam ir jāaizvada vismaz 40% regulārā cempionāta spēles. "A: divīzijas komandām - LU, BAT, RTU, LSPA - tās ir 9 spēles, savukārt, "B" divīzijas komandām - LLU, ViA, REA, RSU - 10 spēles.

Lūdzam ievērot šo punktu un sekot pašiem līdzi, kuri spēlētāji var spēlēt izslēgšanas spēlēs, lai neiznāk nepatīkami starpgadījumi.

Pēc vakardienas spēlēm kļuva skaidrs, ka "B" divīzijā REA jau ir ieguvusi 3.vietu, bet RSU - 4.v un pat pēdējā spēļu kārta šo secību izmainīt vairs nevar. Tādējādi 1/4 finālā spēlēs:
 • (A1-B4) LU – RSU
 • (A2-B3) BAT - REA

Pēc pēdējām 2 šīs nedēļas spēlēm, kurās abās uzvarēja, ViA pirms pēdējās spēles jau ir nodrošinājuši „B” divīzijā 2.vietu.

 

Šobrīd ir zināmi jau 2 izslēgšanas spēļu pāri:
 • (A4-B1) LSPA – LLU
 • (A3-B2) RTU - ViA

Ģirts martā piedalījās 4 no 6 RSU spēlēm, pusē no tām izcīnot uzvaras. Martā Ģirts vidēji spēlēja 38 min, guva 26,25 punktus, izcīnīja 12,5 atlēkušās bumbas, atdeva 3,25 rezultatīvas piespēles, 1,25 reizes pārtvēra bumbu, 1 reizi bloķēja pretinieku metienu un 3,75 reizes kļūdījās, uzrādot lietderības koeficientu - 26,75.

Kā katrs SEB SBL mēneša spēlētājs, arī Ģirts kādā no tuvakajām spēlēm saņems SBL atbalstītāju sarūpētās balvas:

 • SEB basketbola bumbu;

 • Picas LuLu dāvanu karti;

 • Mēneša abonementu uz Ķīpsalas peldbaseinu.

Šosezon 4Fināls notiks 26.-27.aprīlī Daugavas sporta namā.

Vēl nedēļa palikusi līdz regulārā turnīra beigām, bet pirmās piecas vietas jau ir zināmas un nekādas izmaiņas šajās pozīcijās nevar notikt.

"A" divīzijā:

 • 1.v. - LU;
 • 2.v. - BAT;
 • 3.v. - RTU;
 • 4.v. - LSPA.

"B"divīzijā:

 • 1.vieta LLU.

Konfliktu komisija 28.martā neatbalstīja (2 pret 8) RTU Apelācijas prasību samazināt sodu RTU studentam A.Šeļakovam, atstājot spēkā SBL vadības piešķirto sodu - soda naudu un diskvalifikāciju uz atlikušo 2007./2008.gada sezonu.

21.03. spēles LU-RTU rezultāts ir anulēts (Nolikums 2.4. punkts, FIBA noteikumi - 9.3.punkts), jo RTU komanda spēli nevarēja iesākt piecu spēlētāju sastāvā. RTU komandai, atbilstoši Nolikuma 12.1. punktam, ir piešķirts zaudējums ar 0:20, 0 punktu tabulā par šo spēli un sods Ls 50,00.
Ar 21.03. spēli LU-RTU noslēdzās flaieru vākšana SEB SBL spēļu laikā. Šobrīd tiek apkopoti dati, un rezultāti tiks paziņoti nākamās nedēļas sākumā.
Vēl tikai nedēļa palikusi līdz beigsies flaieru vākšana SEB SBL spēļu laikā. Pēc 21.marta spēles LU-RTU visi savāktie flaieri tiks apkopoti, un šīs sezonas aktīvākie līdzjutēji saņems SEB davāto balvu - iespēju klātienē vērot SEB BBL "Final 4", kas notiks 25.-26.aprīlī Šauļos.
17.marta spēle ViA-REA pārcelta uz 1.aprili.
Artūrs februārī piedalījās 3 no 4 LU spēlēm, palīdzot izcīnīt 3 uzvaras, palielinot LU uzvaru sēriju līdz 11. Artūrs vidēji spēlēja 29.7 min, guva 24,3 punktus, izcīnīja 8,0 atlēkušās bumbas, atdeva 4,3 rezultatīvas piespēles, 3,0 reizes partvēra bumbas un 2.0 reizes kļūdījās.
27.02. spēlē pret LLU Ģirts Lediņš izcīnīja 22 atlēkušās bumbas, uzstādot jaunu šīs sezonas SEB SBL rekordu! Ģirts arī guva 39 punktus, kas ir šīs sezonas 2.labākais rādītājs!

Pēc RSU uzvaras pār LLU ir skaidrs, ka 4.un 5.vietas ieguvēji noskaidrosies pēdējās spēlēs. Lai LSPA iegūtu 4.vietu, viņiem ceturtdien jāuzvar BA un jācer, ka LLU piektdien viesos zaudēs REA.

Atgādinām, ka 4.vietas ieguvēji 2.posmā spēlēs A divīzijā kopa ar pirmajām trīs vietām, savukārt 5.vietas ieguvēji - B divīzijā ar pārējo vietu ieguvējiem.

Vidzemes augstskolas students Jānis Kliesmets 20. februāra spēlē pret Banku augstskolu sasniedza pirmo "tripple double" šajā sezonā, gūstot 19 punktus, izcīnot 15 bumbas zem groziem un 10 reizes rezultatīvi asistējot komandas biedriem! Apsveicam!

Ļoti tuvu "tripple double" bija arī Biznesa augstskolas Turība students Edgars Jeromanovs, kurš 20.februāra spēlē pret LU guva 16 punktus, 10 reizes rezultatīvi piespēlēja un izcīnīja 9 bumbas zem goziem!

BA komanda pieteikusi Uzņēmējdarbības 2.kursa studentu Miķeli Jansonu.
Mindaugas janvārī piedalījās visās 3 REA spēlēs, dodot lielu ieguldījumu komandas 2 uzvarās, tai skaita pār pašreizējiem SEB SBL čempioniem BAT studentiem. Mindaugas vidēji spēlēja 36 min, guva 21,0 punktu, izcīnīja 8,7 atlēkušās bumbas, atdeva 2,3 rezultatīvas piespēles, 4,3 reizes partvēra bumbas un 1,7 reizes bloķēja pretinieku metienus.

Decembrī Gatis piedalījās 2 no RTU 3 spēlēm, abās palīdzot izcīnīt uzvaras, vidēji spēlējot 28 min, gūstot 32,0 punktus, izcīnot 6,0 atlēkušās bumbas, 1 reizi rezultatīvi piespēlējot komandas biedriem, kā arī pa 1 reizei bloķējot metienu un pārķerot bumbu.

Spēlē pret LSPA Gatis uzstādīja arī šīs sezonas rekordu vienā spēlē gūtajos punktos - 46!!!

Einārs LU sastāvā oktobra beigās un novembrī piedalījies visās 6 LU spēlēs, palīdzot izcīnīt 5 uzvaras, vidēji gūstot 24,0 punktus, izcīnot 4,2 atlēcošās bumbas un iedodot 4,7 rezultatīvas piespēles, uzrādot lietderības koeficientu - 23,2.
Spēlē starp BA un BAT Andis Veinbergs BA labā guva 18 punktus, 7 bumbas zem groziem un 3 piespēles. Diemžēl, komanda zaudēja, taču Andis ir kļuvis par 4. visu laiku rezultatīvāko SBL spēlētāju ar 1011 punktiem.
LU piesaka vēl 4 spēlētājus:
- Gatis Saliņš - Ekonomikas fakultāte, 1.kurss;
- Artis Prunte - Ekonomikas fakultāte, 2kurss;
- Ēriks Nelsons - Ekonomikas fakultāte, 2kurss;
- Jānis Tamaševskis - Vēstures fakultāte, magistrantūras 1.kurss.
Mums ir patiess prieks paziņot, ka arī Triatel un Ķīpsalas peldbaseins novērtē studentu basketbolu un ir gatavi sadarboties.

Triatel nodrošinās SBL ar bezvadu interneta pieslēgumiem, kas ļaus daudz operatīvāk ievietot informāciju un spēļu protokolus SBL mājas lapā.

Savukārt Ķīpsalas peldbaseins mēneša spēlētājiem dāvās abonementus baseina un trenažieru zāles apmeklējumiem.
21.11. spēle LU-RTU no plkst. 18:30 pārcelta uz 17:00.
SEB Studentu Basketbola Līgā aizvadīta otrā pilnā spēļu nedēļa.
21.11. spēle ViA-BA pārcelta uz 16.novembri plkst. 19:30 un tā notiks Valmierā.
Veiktas izmaiņas ViA 2 mājas spēlēs:
28.11. spēle ViA-LU pārcelta uz 26.11. plkst 20:00;
05.12. spēle ViA-LLU pārcelta uz 03.12. plkst.20:00.
BA komandas mājas spēles turpmāk sāksies plkst. 20:20
25. oktobrī iesākās SEB Studentu Basketbola Līgas sezona. Komandas ir aizvadījušas pirmās spēles. Favorīti ir guvuši pirmās uzvaras, bet līgas jaunpienācēji, diemžēl, ir cietuši pirmos zaudējumus.
Ar prieku varam paziņot, ka mūsu ilglaicīgā sadarbība ar Picu LuLū turpinās arī šaja sezonā!
Pica LuLū nodrošināja balvas Atklāšanas spēlē - pirmā groza autoram šajā sezonā un pirmās spēles labākajam/vērtīgākajam/redzamākajam spēlētājam. Tāpat Pica LuLū dāvāja savas picas Skatītāju konkursa dalībniekiem, kā arī katra mēneša vērtīgakais spēlētājs tiks pie vienas lielās Pica LuLū picas!
Šodien, 25. oktobrī, ar spēli biznesa augstskolā TURĪBA iesākas SEB Studentu Basketbola Līgas sezona. Lai veicinātu līgas popularitāti un prēmētu aktīvākos līdzjutējus, SEB Unibanka šogad iedibinājusi balvu savu augstskolu faniem. Aktīvākie no viņiem saņems tiesības 2008. gada pavasarī klātienē vērot SEB Baltijas Basketbola Līgas finālsacensības Lietuvā.
2007. gada 25. oktobrī savu sesto sezonu uzsāks SEB Studentu Basketbola līga.

Šajā gadā sacensībās piedalās 9 komandas: bez pagājušā gada finālistiem - Biznesa augstskolas Turība un Latvijas Universitātes, dalībnieku sarakstā vēl ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), Banku augstskola, Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas Ekonomikas augstskola, Rīgas Tehniskā universitāte. Pirmo reizi līgai pievienojusies augstskola no Latvijas reģioniem – šajā sezonā dalībnieku vidū ir arī Vidzemes augstskolas basketbola komanda no Valmieras.
Ņemot vērā pagajušās sezonas Galvenā tiesneša Mareka Vonsoviča neētisko rīcību, vairāki tiesneši nav saņēmuši maksu par tiesāšanas pakalpojumu sniegšanu SBL spēlēs.

Ja kāds tiesnesis atpazīst sevi šajā situācijā, lūgums sakontaktēt Sandiju Baškevicu pa e-pastu sandijs@sbl.lv vai telefonu 26806981.
2007. gada 24. oktobrī, trešdien, Latvijas Universitātes telpās Raiņa bulvārī 19, auditorijā Nr.1 plkst. 15.00 SEB SBL rīkos Preses konferenci, kurā visus interesentus iepazīstinās ar šīs sezonas mērķiem un plāniem.
Paldies ViA, BA, RTU un LLU komandu pārstāvjiem par savlaicīgu pieteikšanos!!!

Pārējiem lūgums līdz piektdienai, 19.oktobrim, plkst 17:00 arī nosūtīt savas augstskolas spēlētāju sastāvus.
Līdz pirmdienai, 24.septembrim, dalībai SEB SBL 6.sezonā pieteikušās šādas komandas:
 • LSPA;
 • BA;
 • BAT;
 • RSU;
 • LLU;
 • LU;
 • REA;
 • RTU;
 • ViA.
Nolikuma projekts lejupielādei PDF formātā ir pieejams sadaļā DOKUMENTI vai šeit
Dalību jaunai sezonai iztekušas pirmās komandas.
STUDENTU BASKETBOLA LĪGA uzsāk gatavošanos jaunajai studentu basketbola sezonai. No septembra sākuma augstskolas ir aicinātas pieteikties dalībai jaunajai SBL sezonai.
PiOtTrCePiSeSv
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3


Rezultāti
2016.03.21
BAT RSU
86 77
protokols

ViA BA
96 69
protokols

2016.03.14
LLU RTU
75 88
protokols

2016.03.07
RTA/VRK LSPA
83 66
protokols

BAT BA
99 68
protokols


http://www.sbl.lv/
Biedrība "Studentu basketbola līga"
Aizkraukles iela 15-3, Rīga, LV-1006
Tālrunis: +371 26 462 034
Fakss: +371 67 543 480


© 2011 Biedrība "Studentu basketbola līga", visas tiesības paturētas.

Materiāli no www.sbl.lv, izmantojami tikai ar atsauci uz www.sbl.lv.